Головні напрямки штурму: де на Донеччині росіяни тиснули найбільше

Валентина Твердохліб 09:45, 30 Травня 2025
донеччині
Лінія фронту на Донеччині / скриншот мапи DeepState

Російські окупанти продовжують наступ на Донеччині. Найбільше атак фіксують на Покровському і Новопавлівському напрямках. Туди ворог стягнув найбільше сил.

Про ситуацію на фронті розповідає Бахмут IN.UA.

Ситуація на фронті на Донеччині

Генштаб ЗСУ повідомляє, що протягом минулої доби, 29 травня, найбільше атак російської армії було зафіксовано на Покровському напрямку. Українські захисники зупинили 66 наступальних атак у районах Зорі, Попів Яру, Малинівки, Миролюбівки, Єлизаветівки, Лисівки, Котлиного, Новосергіївки, Удачного, Троїцького та Андріївки.

За даними ОСУВ “Хортиця”, на Новопавлівському напрямку росіяни намагались прорвати оборону в районах Костянтинополя та Багатиря. Захисники продовжують стримувати тиск, знищуючи переважаючі сили ворога.

Загалом на Новопавлівському напрямку ЗСУ зупинили 24 атаки. Ворог наступав поблизу Костянтинополя, Багатиря, Зеленого Поля, Новополя, Вільного Поля та Новодарівки.

Втрати рф за 29 травня

За даними Генштабу ЗСУ, протягом 28 травня російська армія втратила:

  • близько 1140 військових;
  • 1 танк;
  • 2 бойових броньованих машин;
  • 35 артилерійських систем;
  • 1 РСЗВ;
  • 1 засіб ППО;
  • 71 БПЛА оперативно-тактичного рівня;
  • 74 одиниці автомобільної техніки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На ТОТ тиснуть на дітей через мову — росіяни спотворили заяву омбудсменки

Семаковська Тетяна 18:05, 10 Липня 2025
Надія Лещик / фото з Facebook

На тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України активно поширюють маніпулятивні повідомлення про утиски російськомовних дітей у школах. 8 липня проросійські медіа розповсюдили фрагмент інтерв’ю освітньої омбудсменки Надії Лещик, вирвавши її слова з контексту та подаючи їх як доказ нібито утисків проти дітей, які розмовляють російською.

Детальніше про те, як саме на ТОТ використовують слова омбудсменки для пропаганди, розповіли в Кластері релокованих медіа.

Як окупанти використовують слова освітньої омбудсменки для залякування дітей

Маніпулятивне повідомлення / фото Бахмут IN.UA

Нещодавно в російських пропагандистських медіа на окупованих територіях (ТОТ) почали розповсюджувати фрагмент відеоінтерв’ю освітньої омбудсменки Надії Лещик, де вона дає поради, як уникати мовних конфліктів у школі.

У цих публікаціях зазначається, що вчителям варто уникати мовних конфліктів у школах, якщо дитина принципово відмовляється спілкуватися українською мовою під час навчання. Зокрема, вона нібито порекомендувала удавати, що вчителі й інші представники навчальних закладів просто не розуміють слів учнів.

Пояснення

В ексклюзивному коментарі для Кластеру релокованих медіа Надія Лещик пояснила, про що насправді йшлося в інтерв’ю. За її словами, мовою освітнього процесу в Україні є державна мова, і саме нею мають спілкуватися вчителі. Вона наголосила, що навіть перерва в школі вважається частиною освітнього процесу, тому і під час неї спілкування має відбуватися українською.

Вона додала, що за порушення мовного законодавства вчителям загрожує дисциплінарна або адміністративна відповідальність, тоді як для учнів такої відповідальності не передбачено.

Зазвичай омбудсменка радить вчителям уникати мовних конфліктів, однак визнає, що вони все одно трапляються — особливо в ситуаціях, коли вчителі роблять учням зауваження і нагадують про необхідність спілкуватися державною мовою.

Наголошую: проблема виникає не тому, що хтось із дітей не володіє державною мовою на тому рівні, щоб вільно спілкуватися. Коли дитина навчається, робить помилки, використовує суржик — все це нормально, педагоги допомагають таким дітям опанувати мову. Заклади освіти співпрацюють у цьому напрямку з батьками та учнями. Проблема починається, коли хтось із учнів стає на принципову позицію і заявляє: “А я відмовляюся спілкуватися українською”. Така ситуація може призвести до відкритого конфлікту“, — каже Надія Лещик.

Омбудсменка додала, що такі ситуації трапляються, тому до неї звертаються вчителі та директори шкіл із питанням, як діяти в разі, коли діти принципово не бажають спілкуватися державною мовою під час освітнього процесу і не реагують на прохання вчителів.

Я вважаю, що дуже важливо уникати загострення конфлікту. Один зі способів це зробити — спокійно відповісти дитині, яка “йде на принцип”, що вчитель або директор школи не зобов’язані знати іноземні мови і тому просто не розуміють, що каже учень“, — зазначає Надія Лещик.

Чому так трапляється

За її словами, така різко негативна реакція дитини на українську мову може бути викликана декількома факторами.

Це може бути вплив соціальних мереж. Також така негативна позиція може формуватися під впливом батьків. Але можлива й конфронтація, непорозуміння у стосунках конкретно з тим учителем, який робить зауваження. Тому я і раджу уникати мовних конфліктів і розглядати кожну конфліктну ситуацію окремо, враховуючи всі обставини“, — резюмує освітня омбудсменка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На ТОТ тиснуть на дітей через мову — росіяни спотворили заяву омбудсменки

На тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України активно поширюють маніпулятивні повідомлення про утиски російськомовних дітей у школах. 8 липня проросійські медіа розповсюдили фрагмент інтерв’ю освітньої омбудсменки […]

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

Спека, вода та заклики надати допомогу: у яких умовах працює бахмутський притулок “Лада” влітку

Бахмутський притулок для тварин “Лада”, який понад десять років рятує покинутих і поранених тварин, переживає не найкращі часи. Війна та вимушена евакуація значно ускладнили умови […]

16:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро

У тилу ворога: дрони ЗСУ ліквідували ЗРК та бронетехніку армії рф на Донеччині

Українські оператори безпілотників вдарили по пріоритетних цілях у тилу росіян. Успішно знищили два зенітні ракетні комплекси, “Бук” та “Стріла”, а також кілька одиниць бронетехніки. Операція […]

Російський дрон вдарив у цивільне авто в Костянтинівській громаді: є загиблий

Рф продовжує завдавати ударів по населених пунктах у Костянтинівській громаді. Сьогодні, 10 липня, обстріл зафіксували у Віролюбівському старостинському окрузі. Внаслідок атаки загинув чоловік. Про це повідомив голова Костянтинівської […]

OSZAR »